PZT - CTS: 09:00 - 18:00

Mimari Bütünlük

Mekanın, en küçük detayından bütününe, içinden dışına, tabanından tavanına kadar her bir birimi, ortak bir dile sahip olarak o mekanın tamlığını ahenk içerisinde sunmalı. Siz, bu mekanın içerisinde ve dışarısında, dolaştığınız her bir alanında, bütünlükten kopmadan ama yine de o alanın kendine özgü karakteristiğinin de vurgulandığını bilerek keyif almalısınız. Mekanın sunduğu bütünlük, sizin kendinizi de tam ve bütün hissetmenize aracı olur. Böylesi bir mekanda bulunmak, yaşamak da bir ayrıcalık halini alır.

Sizin algınıza öyle ustalıkla sunulmuş olabilir ki mekanın bütünlüğü, bilinçli olarak yaratılmış, sizin beğeninize sunulmuş zıtlıkların varlığında bile bütünlüğün lezzetini her daim alırsınız. Sunulan, ister zıtlıkların isterse de uyumun bütünlüğü olsun, böylesi bir mekandan ayrılmak zor gelir size. Bir süreliğine günlük hayatın zorunluluklarına karışsanız da en kısa zamanda bütünlüğün yansıtılmış olduğu mekanınıza geri dönmenin yollarını ararsınız.

Mimari Bütünlüğü, yaşam alanlarınızda, çalışma alanlarınızda, sosyal paylaşımlarınızın olduğu alanlarda ve aslında her tür nitelikteki alanda aramanızı tavsiye ederiz. Renkleriyle, dokularıyla,
formlarıyla, malzemeleriyle, mekanların birbirine akışıyla ve hepsinin birbiriyle olan ahengiyle bütünlüğün yansıtılması, tasarımlarımızın en önemli yol göstericilerinden biridir. Mimari bütünlük bakış açısını, görsel merceğimize, projenin tasarım sürecinin en başından itibaren yerleştirmek daima ilk aksiyonumuz olur. Çünkü böylesi bir mekanın yarattığı görsel şöleni kullanıcılarımıza sunmaktan ve onların yüz ifadeleriyle, beden dilleriyle ve sözel ifadeleriyle bizimle paylaştıkları gibi bu sunumdan duydukları keyfe tanık olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mimarlık ve mimari tasarım bizim için bir tutkudur.

Standardın dışında, bambaşka bir bakış açısıyla tasarlanmış buram buram mimarlık kokan eserlerle tanışmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçiniz…

  • Category : Neden Biz?
Şimdi Bir Projeniz İçin Bize Ulaşın...